Kolejne zwycięstwo i awans do powiatowego finału Pucharu Polski.

W drodze do finału Pucharu Polski na szczeblu powiatowym LZS-owi Lubrza przyszło zmierzyć się na wyjeździe z LZS Niemysłowice-Dębowiec i wygrać po dogrywce 2:4.

W niedzielne popołudnie - przy niezbyt sprzyjającej do gry w piłkę pogodzie - o godzinie 14.00 rozpoczęła się pierwsza połowa półfinałowego spotkania Pucharu Polski. Stawką meczu - awans do finału.
Pomimo zaangażowania w grę, obu ekipom brakowało dokładności i tzw. "ostatniego podania". Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Heda zdobył dla gospodarzy bramkę do szatni.
Tuż po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził, najlepszy strzelec drużyny Żegleń. Na odpowiedź najlepszego strzelca gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Cztery minuty po wyrównaniu, Woźnikowski strzelił na 2:1. Z minuty na minutę, przewaga naszej drużyny stopniowo wzrastała, czego efektem była wyrównująca i zarazem premierowa bramka w barwach naszego klubu Bogusława Pogody. Remis utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka.
W niej goście już zdecydowanie dominowali i potwierdzili to dwoma golami. W 114 minucie Damian Bogusz w dość niecodzienny sposób trafił na 2:3, a w 117 minucie Pogoda dopełnił formalności.

W finale Lubrza będzie rywalizować z LZS Dytmarów, który w drugim półfinale wyeliminował 2:0 LZS Łąkę Prudnicką. Mecz zostanie rozegrany w Lubrzy 4 kwietnia o godzinie 13.00. Zwycięzcy finału przyjdzie zmierzyć się ze zwycięzcą finału powiatu Nyskiego.

W meczu z LZS-em Niemysłowice-Dębowiec zadebiutowało dwóch nowych zawodników - Kamil Ryguc i Maciej Womperski (poprzednio LZS Niemysłowice-Dębowiec).

LZS Niemysłowice-Dębowiec - LZS Lubrza 2:4 (1:0)
1:0 Heda 41", 1:1 Żegleń 53", 2:1 Woźnikowski 57", 2:2 Pogoda 79", 2:3 Bogusz 114", 2:4 Pogoda 117"

Niemysłowice-Dębowiec: T.Proszek - K.Bedryj (56" M.Wiśniewski), R.Bedryj, P.Horbowy, P.Borowicz - M.Leśniowski, D.Heda, P.Nowak, P.Mazur (76" M.Wilk) - P.Szkolnicki, D.Woźnikowski

Lubrza: P.Mazur - M.Kwinta (53" M.Womperski), D.Bogusz, P.Chudy, Ł.Lubaszka - P.Mochnik, K.Lubaszka, Ł.Mąka, K.Ryguc - B.Pogoda, A.Żegleń (75" M.Bieniarz)

Kartki: M.Leśniowski - D.Bogusz, K.Ryguc (ż).