Derby gminy dla Lubrzy.

W niedzielę zawodnicy LZS-u Lubrza pokonali na wyjeździe LZS Dytmarów. Jak przystało na derby, w meczu nie zabrakło kontrowersji, bramek, walki i kartek.

Początek spotkania okazał się bardzo obiecujący dla zawodników gości. W 9 minucie po błędzie Kroczyńskiego piłkę do bramki skierował Przystasz i pomimo prawidłowo zdobytej bramki sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.
W 30 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mochnika zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. W zamieszaniu najprzytomniej zachował się Kamil Lubaszka, oddając strzał na bramkę. Piłkę zmierzającą do siatki próbował wybić Muzyka, ale zrobił to tak niefortunnie, że ta wtoczyła się do bramki tuż przy słupku. 0:1.
Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, gorące głowy zawodników obu ekip musiał ostudzić sędzia pokazując trzy żółte kartki.

Fatalnie rozpoczęła się druga połowa spotkania dla zawodników z Lubrzy. Dwie minuty po wznowieniu gry z boiska usunięty został Kwinta po tym jak za faul na pomocniku gospodarzy został ukarany drugą żółtą kartką.
Grający w osłabieniu goście zdołali podwyższyć wynik spotkania. W 50 minucie Łubniewski wykonał rzut z autu w kierunku Żeglenia. Nasz napastnik zgubił krycie i uderzył na bramkę. Mocny strzał zdołał sparować bramkarz gospodarzy, jednak przy dobitce Przystasza był już bezradny. 0:2.

W 65 minucie liczebność zawodników obu drużyn została wyrównana. Za niesportowe zachowanie i drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Janikowski. Przewaga jaką osiągnęli gospodarze od początku drugiej połowy, nie przełożyła się na bramki. Goście grający na wynik, wytrzymali napór miejscowych i odnieśli cenne zwycięstwo.

LZS Dytmatów - LZS Lubrza 0:2 (0:1)
0:1 samobójcza 30", 0:2 Przystasz 50"

Lubrza: T. Mięczakowski - M. Kwinta, D. Bogusz, K. Licznar, Ł. Lubaszka - K. Olszewski, K. Lubaszka, P. Mochnik, Ł. Łubniewski - A. Żegleń, K. Przystasz (75" D. Majda).

Kartki: Łubniewski, Licznar, Kwinta (2).

Zdjęcia z meczu udostępnione za zgodą i dzięki uprzejmości autora.