Otwarcie boiska

"Kopią piłkę na nowym boisku"

Choć piłka zawsze jest okrągła, a bramki niezmiennie są dwie, warunki rozgrywania meczów mogą być różne – lepsze lub gorsze. O korzystnej zmianie może mówić Lubrza. W zeszły weekend nowe boisko zostało uroczyście otwarte.

Jest pełnowymiarowe i zastąpi to, które znajduje się przy drodze wojewódzkiej 414 (przelotowej na Opole), a które przez lata funkcjonowało jako miejsce rozgrywek. Ów teren zostanie najprawdopodobniej uwzględniony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako inwestycyjny.

Nowo utworzone boisko znajduje się natomiast przy lubrzańskim zespole szkół, tuż obok niepełnowymiarowego wielofunkcyjnego obiektu a’la Orlik.

- Budowa trwała dwa lata. Chcieliśmy poczekać, aż trawa się zagęści, żeby zaraz nie została zadeptana – zaznacza wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek. – Na co dzień z obiektu będzie korzystać szkoła i LZS.

Boisko zostało w całości sfinansowane z pieniędzy gminnych. Koszt całościowy przekroczył 30 tys. zł. Jak podkreśla nasz rozmówca – zaangażowanie społeczne było bardzo duże. Rolnicy pomagali, używając swojego sprzętu. Generalnie – okoliczni mieszkańcy włożyli w to swoją pracę.

Podczas uroczystego otwarcia (16 sierpnia) boisko pobłogosławił obecny proboszcz Parafii św. Jakuba Starszego w Lubrzy ks. Piotr Bałos. Pokropieniem wodą święconą zajął się natomiast proboszcz Joachim Kroll (pełnił posługę o dwie „kadencje” wcześniej). Chwilę później woda w znacznie większej ilości lunęła z nieba i trzeba było czym prędzej się chować. Cóż, także boisko w Lubrzy przekonało się, że początki często nie są łatwe…

Autor: BARTOSZ SADLIŃSKI.
Artykuł pochodzi z PRUDNIK 24 (21 sierpnia 2014 r.)