Zwycięstwo w Wielkich Derbach Gminy Lubrza

Przed rozpoczęciem 16 kolejki A klasy, Dytmarów mógł pochwalić się passą pięciu meczy bez porażki, w tym zwycięstwem z naszą drużyną w finale terytorialnego Pucharu Polski (4:0).

Inaczej było w niedzielne popołudnie. Nasza drużyna zwyciężyła 1:0.

Dla Lubrzan to drugie zwycięstwo w obecnej rundzie i drugie odniesione nad drużyną z powiatu prudnickiego. W 15 kolejce pokonali drużynę z Białej 2:1.

Spotkanie od samego poczatku toczyło się pod dyktando przyjezdnych, którzy „grając piłką” raz po raz stwarzali groźne sytacje do zdobycia bramki. Gospodarze odpowiadali długimi piłkami na szybkich napastników, jednak przy dobrze grającej defensywie Lubrzan, taktyka ta okazała się nieskuteczna.

Rozstrzygnięcie zapadło dopiero w 82 miunucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował Mąka. W polu karnym najwyżej wyskoczył Pogoda i strzałem głową skierował piłkę do bramki. Ostatnie minuty to heroiczne ataki gospodarzy i skuteczna obrona gości.

Warto odnotować dobrą postawę bramkarzy obu drużyn, którzy kilkakrotnie ratowali swoje zespoły przed utratą bramek. Ok. 60 minuty po groźnym zderzeniu głowami, boisko musiał opuścić lider Dytmarowian, Muzyka.

LZS Dytmarów - LZS Lubrza 0:1 (0:0)
0:1 Pogoda 82"

Lubrza: T.Mięczakowski - K.Ryguc, D.Bogusz, P.Chudy (46" Ł.Lubaszka), Ł.Łubniewski - B.Pogoda, Ł.Mąka, K.Lubaszka, P.Mochnik - N. Moraczewski (91" Ł.Zabiegała), A.Żegleń (78" K.Surmacz)